Kuopion Ratsastajat ry:n sääntömääräinen syyskokous

Kuopion Ratsastajat ry:n sääntömääräinen syyskokous

Tervetuloa Kuopion Ratsastajat ry:n sääntömääräiseen syyskokoukseen Kuopion Raviradan kokoustilaanperjantaina 24.11. klo 18 alkaen. Kokouksessa tarjolla jouluista purtavaa. Kokouksen esityslista löytyy alta liitteestä.

Syyskokoukseen voivat osallistua kaikki seuran jäsenet, ja kaikilla täysi-ikäisillä on sekä ääni- että puheoikeus. Juniorijäsenillä on yhdistyksen sääntöjen mukaan vain puheoikeus.

Arvomme kymmenelle talkoisiin tai toimihenkilötehtäviin vuoden aikana osallistuneelle 20e lahjakortin hevosvarusteliike Suitsisoppiin, ja jaamme lahjakortit syyskokouksessa. Onnettaren suosikeille ilmoitetaan erikseen henkilökohtaisesti.

Tänäkin vuonna seuran hallituksessa on kolme varsinaista sekä kaksi varajäsentä erovuoroisena, ja uudet hallituksen jäsenet valitaan syyskokouksessa. Myös puheenjohtaja on erovuoroinen joka vuosi. Mikäli ehdokkaita hallitukseen tai puheenjohtajaksi on useampia kuin paikkoja, niin paikoista suoritetaan äänestys.

Toivottavasti nähdään syyskokouksessa runsain joukoin!

Jätä kommentti

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *